Szkoła Podstawowa nr 37
im. Szarych Szeregów

80 - 320 Gdańsk, ul. Piastowska 35/37
tel. 58 558-31-13
e-mail:sek27@wp.pl

Widzieć w dziecku człowieka, uczyć, pomagać, wspierać...

Rok szkolny 2017/18
Co słycha c w ZOO?
Uczniowie klas młodszych odwiedzili Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku. Dopisały im: pogoda, humory i apetyty na lody! Zwierzęta zrobiły na nich ogromne wrażenie. Bardzo nam się podobało, było SUPER!
WĘDRÓWKI PO KRAJOBRAZOWYM PARKU OLIWSKIM
Uczniowie klasy 7a to bardzo wytrwali piechurzy. Przewędrowali już oliwskie lasy wzdłuż i wszerz. Na końcu czekał na nich zasłużony odpoczynek..
PROJEKT EDUKACYNY - "KRAINA PIRATÓW"
Studenci Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowali festyn dla uczniów w pirackim stylu.
PAMIĘTAMY...
Uczniowie klasy 7a robią wiosenne porządki
na grobach żołnierzy AK na cmentarzu w Oliwie.
"EKSPERYMENTALNE" ZAJĘCIA W BIBLIOTECE OLIWSKIEJ...
Co można robić ciekawego w bibliotece? Sami zobaczcie...
WYSTĘPY GRUPY "JOANKI"
ZDROWE GOTOWANIE
SZKOLNY KONKURS O TYTUŁ MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA
10 maja 2018 roku chętni uczniowie stanęli w szranki o tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA...
ŚWIAT Z MYDLANEJ BAŃKI
Świat w różowych okularach i w mydlanej bańce wygląda inaczej...
NA KRĘGLACH I W FABRYCE PIZZY
Uczniowie klasy 7b i 7c w sportowych zmaganiach i jako "producenci" pizzy...
WIOSENNE SPACERY UCZNIÓW KLAS 1-3...
KONKURS WIEDZY PRZYRODNICZEJ W GDYNI
Karina i Tymek - uczniowie klasy 7a reprezentowali naszą szkołę
w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej w Gdyni.
UCZYMY SIĘ SAMORZĄDNOŚCI...
Jak wyglądają prawdziwe wybory? O czym możemy decydować? Kto chce nas słuchać? Odpowiedzi na te pytania szukamy na "Lekcjach samorządności".
WIZYTY PLENEROWE W ZOO...
CO WŁOSI WIEDZĄ O PIZZY?
Włoscy studenci Politechniki Gdańskiej pokazują uczniom klasy 7a, jak powstaje prawdziwa włoska pizza...
KONKURS WIEDZY
O UNII EUROPEJSKIEJ
Wielki sukces naszych uczniów! W IV Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej Jakub z klasy 7a zdobył I miejsce, a jego koleżanka Monika II miejsce. Gratulujemy wiedzy! W nagrodę uczniowie będą mogli odwiedzić Brukselę. Brawo!!!
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
Dbamy o zdrowie i przypominamy co robić żeby zdrowo żyć...
EKSPERYMENTY W EKSPERYMENCIE...
Uczniowie klasy 7c zgłębiają tajniki nauki w Eksperymencie w Gdyni...
W ZOO O PTASICH GNIAZDACH...
14 marca uczniowie klasy 7a, sprawdzali razem z pracownikami ZOO co słychać w ptasich gniazdach...
KONKURS ŻYWEGO SŁOWA W KARTUZACH
Kolejne sukcesy naszych ucznióW! 15 marca uczniowie: Łukasz z klasy 3c
i Karolina z klasy 7a reprezentowali szkołę na XXX Wojewódzkim Konkursie Żywego Słowa w Kartuzach. Tegoroczny jubileuszowy konkurs przebiegał
pod hasłem "Żywe słowo uczy, bawi, wychowuje... " i był niestety ostatnim spotkaniem. Nasi recytatorzy zaprezentowali się doskonale i uzyskali wyróżnienia w obu kategoriach.
NA LOTNISKU...
Uczniowie klasy 4b szkoły podstawowej oraz III gimnazjum zwiedzili w marcu lotnisko. Po przejściu kontroli, uczestnicy wycieczki zapoznali się z pracą strażaków oraz wsiedli do samolotu.
TYDZIEŃ KOLORÓW
Tydzień Kolorów odbył się po raz dziewiąty. Tytuł: „Elmer i przyjaciele w krainie kolorów”.
Wzory i kolory:
poniedziałek – kratka
wtorek – paski
środa – kolor zielony
czwartek – kropki
piątek – powtórzenie ulubionego wzoru lub koloru
Na sali gimnastycznej odbywały się zabawy ruchowe oraz edukacyjne z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Zostały przygotowane dwa tańce do piosenek „Biedroneczki są w kropeczki” oraz „Kalinka”. Imprezę przygotowały: Ilona Getler, Justyna Tomaszewska, Ewa Krygier oraz Katarzyna Główczewska.
MAKATONOWE POŻEGNANIE ZIMY
Podczas marcowego spotkania z cyklu „Makatonowe piosenki” pożegnaliśmy zimę. Uczniowie podsumowali wiadomości o tej porze roku, utrwalili gesty, wyszukiwali gwiazdki śniegowe, które nie miały pary, pokonali „strumyk” po lodowych krach, a Wiktoria i Patryk pięknie zatańczyli na lodzie wykonując zapierające dech w piersiach figury. Druga godzina zajęć poświęcona była wykonaniu lapbooka zatytułowanego „Cztery pory roku”. Zajęcia prowadziły: Ilona Getler, Justyna Tomaszewska.
W BIBLIOTECE...
Kolejne spotkanie z panią Anią w bibliotece „Manhattan” odbyło się 1 marca. Zanim jednak dotarliśmy na zajęcia, uwagę uczniów zwróciła tajemnicza postać stojąca na korytarzu. Okazał się nią bohater „Gwiezdnych wojen” zbudowany z…klocków lego. Lekcję czytelniczą rozpoczęliśmy od świetnej zabawy w układanie twarzy zwierząt-dziwaków. Potem uczniowie rozmawiali o ptakach
i ich życiu podczas mrozów. Uczestnicy stworzyli także „ptasią orkiestrę”, a na koniec wykonali sikorki techniką orgiami. Spotkanie zorganizowały: Justyna Tomaszewska i Ilona Getler.
Listopadowe spotkanie w WiMBP „Manhattan” poświęcone zostało misiom. Pani Ania pokazała uczniom ilustracje przedstawiające bajkowych bohaterów. Rozpoznanie wszystkich misiów nie było łatwe, ale wspólnymi siłami daliśmy radę. Potem uczniowie wykonali lapbooka, w którym zostały zawarte najważniejsze wiadomości z życia tych sympatycznych, choć groźnych zwierząt. Spotkanie zorganizowały: Justyna Tomaszewska i Ilona Getler.
WIELKA FRAJDA
Spotkanie z cyklu „Makatonowe piosenki” pt. „Wielka frajda” dotyczyło zimy
i związanych z nią zmian w przyrodzie, zimowych ubrań oraz zabaw na śniegu
i lodzie. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 7c oraz III gimnazjum. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali piosenki „Wielka frajda”, utrwalili gesty związane z zimową pogodą i zabawami, wzięli udział w grach edukacyjnych oraz w konkursie na jak najszybsze włożenie zimowych ubrań – czapek, rękawiczek, kurtek. Spotkanie przeprowadziły: Justyna Tomaszewska, Ilona Getler.
KOLOROWE CZYTANIE...
ELMER - kolorowy słoń, bohater Tygodnia Kolorów i książek dla dzieci.
ŻELKOWA LEKCJA CHEMII
Żelkowe modele...
ZIMOWY RAJD PO SOPOCIE
Trójmiasto może oczarować w każdej porze roku...
LEKCJA EDUKACYJNA W ZOO
Gdzie mieszkają pingwiny i dlaczego nie spotykają się z niedźwiedziami polarnymi? Czy nie marzną im nogi? Odpowiedzi na liczne pytania dotyczące życia pingwinów, uczniowie kalsy 7a szukali w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym.
KARNAWAŁ, KARNAWAŁ...
Bal karnawałowy dla uczniów klas 1-4.
Dyskoteka noworoczna.
MOTYWACJE 2017
Z radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów, którzy zostali laureatami Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego "MOTYWACJE 2017". Tegoroczny konkurs organizowany przez ośrodek krakowski przebiegał pod hasłem "KAŻDY PO SWOJEMU” i odbył się pod Honorowym Patronatem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy. Uczniowie z klasy 7a w pracach literackich i literacko - plastycznych przybliżali nasz region koleżankom i kolegom z całej Polski i zachęcali do przyjazdu nad morze. Zrobili to naprawdę wspaniale, o czym świadczą wysokie miejsca w obu konkursach.
MAKATONOWE PIOSENKI O BOŻYM NARODZENIU
Spotkanie z cyklu „Makatonowe piosenki” odbyło się 17.12.2017 roku i nosiło tytuł „Tajemnice Bożego Narodzenia”. Wzięła w nim udział klasa 7c i III gimnazjum. Omówiliśmy tradycje świąteczne, śpiewaliśmy kolędy i wykonaliśmy lapbooka, w którym znalazły się wszystkie najważniejsze wiadomości o Bożym Narodzeniu – historyjka obrazkowa dotycząca wydarzeń w Betlejem, obrazki i nazwy ozdób choinkowych, informacje o tradycji zdobienia świątecznych drzewek. Na koniec uczniowie zamieścili w nim także krótki list do Św. Mikołaja z ilustracją wymarzonego prezentu. Zajęcia przeprowadziły: Ilona Getler i Justyna Tomaszewska.
ADWENTOWE CZYTANIE W BIBLIOTECE
W oczekiwaniu na Święta...
WYSTĘP W SOPOCIE...
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie pt. "Mówią o Tobie dobrze..." w czasie spotkania żołnierzy AK w Urzędzie Miasta w Sopocie.
SPOTKANIE Z GADAMI W ZOO
Uczniowie poznają tajemnice życia zwierząt...
KLASA 7A NA TROPACH PRZYGÓD...
Ciepła czekolada i drożdżówka w środku zimy? W środku parku? Dla klasy 7a nie ma rzeczy niemożliwych...
MIKOŁAJKI
6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził jak co roku bardzo oczekiwany gość. Dzieci były dobrze przygotowane na jego przybycie: śpiewały, tańczyły
i zadawały dużo pytań... W nagrodę dzięki pomocy Lions Club Gedania Gdańsk każdy został obdarowany prezentami.
KONKURS MATEMATYCZNY
30 listopada Kamil i Tymek reprezentowali szkołę na konkursie matematycznym. Ważyli, mierzyli i liczyli... Brawo!
WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY
30 listopada uczennica klasy 4a Martynka wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Gdyni. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem "Polska-moja Ojczyzna". Martynka zmagała się z trudnymi zadaniami, ale świetnie sobie poradziła i pomimo, że była najmłodszą uczestniczką, zajęła wysokie -
III miejsce. Gratulujemy!
NA STADIONIE
Uczniowie klas 4b i trzeciej gimnazjum sprawdzali warunki na gdańskim stadionie...
URODZINY PATRYKA
Patryk świętuje swoją "osiemnastkę" z koleżankami i kolegą z klasy...
U STRAŻAKÓW...
Uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzecich z wizytą
w jednostce Straży Pożarnej w Oliwie.
KONKURS "ŚWIAT BARW"
Rozstrzygniecie Wojewódzkiego Konkursu "Świat barw". Nagrodę otrzymał Kacper z klasy trzeciej, a wyróżnienia przyznano Norbertowi i Oliwierowi z klasy drugiej.
W BIBLIOTECE MANHATTAN
Kolejne spotkanie czytelnicze w bibliotece Manhattan odbyło się 26 października 2017 roku. Tematem przewodnim był cień. Najpierw uczniowie zagrali w jesienne memo, posłuchali jesiennych wierszy, a następnie pani Ania z pomocą pani Justyny odrysowywała cień twarzy każdego z uczestników na kartce. Potem uczniowie doklejali kolorowe liście tworząc z nich fantazyjne fryzury. Spotkanie zakończył teatrzyk cieni. Organizatorzy: Justyna Tomaszewska, Ilona Getler.
21 września rozpoczęliśmy kolejny rok spotkań z panią Anną Franek w WiMBP „Manhattan”. Podczas pierwszych tegorocznych zajęć uczniowie najpierw powrócili wspomnieniami do wakacyjnych przygód, a następnie pochwalili się swoją wiedzą na temat nowej pory roku – jesieni. Wzięli udział w rozwiązywaniu zagadek pięknie rysowanych przez p. Anię oraz w inscenizacji wiersza „Na straganie”. Na koniec wszyscy wykonali pracę plastyczną – skrzynię pełną owocowych skarbów. Wyjście przygotowały: Ilona Getler, Justyna Tomaszewska.
MAKATONOWE PIOSENKI
Kolejne spotkanie nosiło tytuł „Jesienne smaki, zapachy i dźwięki…”.
W zajęciach, oprócz klasy III gimnazjum, wzięła udział także klasa 7c. Uczniowie rozpoznawali różne zapachy związane z jesienią, określali smak soków, jogurtów
i dżemów przygotowanych z jesiennych owoców, rozwiązywali zagadki słuchowe, a także klasyfikowali obrazki przedstawiające owoce i warzywa. Dzięki piosence „Jesień i konfitury” utrwalali symbole graficzne związane z owocowymi darami jesieni. Prowadzące: Ilona Getler, Justyna Tomaszewska.
Spotkanie z cyklu „Makatonowe piosenki” nosiło tytuł „Liście z zeszytów”. Tym razem dołączyła do nas klasa 5. Głównym tematem były jesienne liście – ich kształty, wielkość i kolory. Uczniowie utrwalali także gesty makatonowe związane z porami roku, jesienią i jesienną pogodą. Nauczyli się również gestów do piosenki „Lecą liście”.
Kolejne spotkanie z cyklu „Makatonowe piosenki” odbyło się 4 października
i nosiło tytuł „Rozmowa o chmurach”, a tematem przewodnim był jesienny deszcz. Mówiliśmy o tym, jak powstaje deszcz oraz jakie wydaje odgłosy. Uczniowie porównywali kropelki deszczu, dmuchali w zabarwione na niebiesko krople wody, a na koniec zatańczyli z parasolami do piosenki „Kropelkę deszczu złap”. Prowadzące: Ilona Getler, Justyna Tomaszewska.
27 września odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Makatonowe piosenki”. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć będzie wiatr i jego przygody w różnych porach roku. W czwartek uczniowie bawili się razem z wiatrem jesiennym – wysłuchali opowiadania, utrwalali czasowniki związane z wiatrem, zdmuchiwali liście z drzew, dmuchali w wiatraczki, a na koniec zatańczyli ze wstążkami do piosenki „Wiatr żartowniś”.
Spotkanie przygotowały: Justyna Tomaszewska, Ilona Getler.
W KRAINIE LODU...
Z okazji „Dnia postaci z bajek” zaprosiłyśmy uczniów na „Opowieści z Krainy Lodu”. Wraz z bohaterami filmu bawiliśmy się, tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Na naszej szkolnej sali, zamienionej w mroźne królestwo Arendelle, zobaczyliśmy taniec
do piosenki „Pierwszy śnieg” w wykonaniu: Wiktorii, Martynki, Karoliny, Patryka, Huberta i Alana, a uczniowie mogli wziąć udział w licznych konkursach: „lepieniu” niesfornego bałwanka Olafa, szukaniu takich samych gwiazdek śniegowych, pokonaniu najeżonego soplami limbo, poszukiwaniach sprytnych trolli, przejściu po lodowych krach oraz romantycznych tańcach na lodzie.
Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy filmowy przebój „Mam tę moc”.
KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
15 listopada 2017 roku szkolna Grupa Jo-Anki uczestniczyła w XI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Patriotycznej "Piękna nasza Polska cała". Uczniowie wykonali dwa utwory: "Piosenkę młodego Patrioty" oraz "Polską flagę". Jury przyznało wyróżnienie Mateuszowi - uczniowi klasy 3b, w kategorii solista.
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
"Mówię o Tobie dobrze...Polsko" było w tym roku tematem inscenizacji z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Tego dnia jak zawsze byli z nami przyjaciele szkoły - żołnierze AK.
MORSCY ODKRYWCY - ZAJĘCIA W TERENIE
9 listopada uczniowie klasy 7a i III gimnazjum pomimo typowej listopadowej aury, udali się na sopocką plażę. Wszystko za sprawą projektu "Morscy Odkrywcy"
w ramach którego młodzież wzięła udział w wyjątkowych zajęciach terenowych poświęconych życiu w Morzu Bałtyckim. Uczniowie szukali muszli i bursztynów
w piasku, mierzyli temperaturę wody na lądzie i w morzu, wyłowili żyjątka morskie i wykonali własne akwarium. A niektórzy... mieli nawet możliwość wejścia do Bałtyku, którego temperatura miała tego dnia 7 stopni.
MORSCY ODKRYWCY - WARSZTATY W SZKOLE
Uczniowie klasy III gimnazjum i 7a szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach pt: "Kiedy ostatnio widziano morświna? Do czego potrzebna jest ta kidzina?".
Na warsztatach w szkole uczniowie poznali różnorodność siedlisk występujących w morzu Bałtyckim oraz fascynujący świat fauny i flory morskiej.
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM KOMUNIKACJI ALTERNATYWNEJ
19 października, w ramach obchodów Światowego Miesiąca AAC, zostało przeprowadzone spotkanie zachęcające do podejmowania działań zapobiegających jesiennym przeziębieniom. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 7c i III gimnazjum. Za pomocą piktogramów i gestów opowiedzieliśmy
o zdrowym jedzeniu, omówiliśmy zalecenia najnowszej piramidy żywieniowej, poznaliśmy sposoby aktywnego wypoczynku podczas długich, jesiennych
i pochmurnych dni. Odkrywaniu nowej wiedzy towarzyszyły różnorodne zabawy np.: ubieranie płaszcza deszczowego i kaloszy na czas, rozpoznawanie smaku owoców i warzyw. Przy pomocy tablicy multimedialnej uczniowie rozwijali swoje umiejętności matematyczne. Spotkanie zakończył wspólny taniec z parasolkami.
Spotkanie przygotowały: Ilona Getler, Justyna Tomaszewska, Katarzyna Główczewska.
PRZED ŚWIĘTEM ZMARŁYCH...
Uczniowie klasy 7a odwiedzili i uporządkowali groby poległych żołnierzy na cmentarzu w Oliwie...
JESIENNE SKARBY - JABŁKO...
Na spotkaniu z cyklu ŻYJ ZDROWO tym razem wystąpiło JABŁKO. W czasie spotkania promowano zdrowe nawyki żywieniowe, zachęcano do spożywania owoców i ich przetworów, jako źródła witamin.
JESIENNE SKARBY - DYNIE...
PASOWANIE NA UCZNIA
13 października 2017 roku troje dzieci: Nicola, Zuzanna oraz Adrian zostali pasowani i przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Wraz z uczniami klasy drugiej zaprezentowali się w krótkim, muzycznym występie.
JESIEŃ NA MOLO
NA KRĘGLACH
W ZOO I NA PACHOŁKU...
Wędrówki klasy 7a po jesiennym parku...
DYSKOTEKA, DYSKOTEKA...
Dzień chłopaka zawsze świętujemy tanecznie...
RODZINNY FESTYN SPORTOWY
Piękna pogoda i wspólna zabawa, a na zakończenie słodka strawa...
U STRAŻAKÓW...
Z wizytą u strażaków - klasy 4b szkoły podstawowej oraz III gimnazjum odwiedzili strażaków i zapoznali się z ich pracą.
OLIWSKI PARK KRAJOBRAZOWY
Klasa 7a na tropach jesieni w oliwskim lesie...
KLASA III W PARKU SENSORYCZNYM
Uczniowie klasy III gimnazjum, pod kierunkiem pani Ilony Getler i Katarzyny Główczewskiej odwiedzili Park przy Stawie Młyńskiem, w którym od lata działa park sensoryczny.
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
Rozbudzamy miłość do książek i rozwijamy wyobraźnię uczniów...
KLASA III ZWIEDZA HEL...
We wrześniu klasa III gimnazjum wraz z nauczycielkami p. Iloną Getler i Katarzyna Główczewską pojechała na Hel. Uczniowie zwiedzili Dom Morświna, fokarium - obejrzeli karmienie i zabawy z fokami. Spacerowali nad wydmami oraz po porcie. Pogoda i humory dopisały!
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W ZOO - KLASA 7a
WSPOMONAMY AKCJĘ LATO...