Szkoła Podstawowa nr 37
im. Szarych Szeregów

80 - 320 Gdańsk, ul. Piastowska 35/37
tel. 58 558-31-13
e-mail:sek27@wp.pl

Widzieć w dziecku człowieka, uczyć, pomagać, wspierać...

Rok szkolny 2016/17
UCZNIOWIE KLASY DRUGIEJ ŚWIĘTUJĄ...
Urodziny Weroniki...
NA GDYŃSKIM POBRZEŻU...
KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
III Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej odbył się 27 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych Nr 2 w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej i trzeciej gimnazjum Kamil i Łukasz. Drużynowo zdobyli drugie miejsce. Dodatkowo indywidualnie Kamil zdobył drugą lokatę i wygrał wycieczkę do Brukseli. GRATULUJEMY!!!
PARK W WIOSENNEJ SZACIE...
Zajęcia terenowe uczniów klasy drugiej gimnazjum.
PRZYŁAPANI NA CZYTANIU
I miejsce - Kacper z klasy 3a, II miejsce - Agata z klasy 6a, III miejsce - zdjęcie grupowe - Oliwer i Norbert z klasy 1 oraz Robert z klasy 3b. Wyróżnienie - Weronika z klasy II gimnazjum.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zachęcamy do dalszego fotografowania i czytania
LUBIMY SPORTY...
Klasa 3b i 6c gra w kręgle...
JESTEŚMY SAMODZIELNI...
Klasa druga gimnazjum piecze... babeczki,
... i pizzę.
SPOTKANIE Z PIOSENKĄ
Dnia 25 kwietnia odbyło się w naszej szkole „Spotkanie z piosenką”, na którym uczniowie klas I-III szkoły podstawowej zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Imprezie towarzyszyły również animacje taneczne oraz gry
i zabawy muzyczno-ruchowe. Wszyscy bawiliśmy się WSPANIALE!!!
WSPOMINAMY TYDZIEŃ KOLORÓW
W tym roku bawiliśmy się pod hasłem: Kolorowe strony świata. Odbyliśmy podróż na Grenlandię, do Afryki, w Ameryce Północnej ruszyliśmy tropem Indian, a na koniec odwiedziliśmy Kraj Kwitnącej Wiśni, czyli Japonię. Każdej podróży towarzyszyły zabawy muzyczne, taneczne, ruchowe, matematyczne oraz kolorowe prezentacje przybliżające nam odwiedzaną krainę.
Tematy poszczególnych dni: Grenlandia – kraina śniegu i lodu, Afrykańska przygoda, Na tropie Indian, W Kraju Kwitnącej Wiśni.
Ostatniego dnia odbyło się podsumowanie imprezy, wspólne zabawy oraz wręczenie słodkich upominków przez Panią Dyrektor. Salę gimnastyczną zdobiły prace plastyczne wykonane przez poszczególne klasy tematycznie związane z tematyką imprezy.
Tydzień Kolorów przygotowały: Ilona Getler, Justyna Tomaszewska, Dorota Witkowicz, Ewa Krygier, Katarzyna Główczewska.
WESOŁYCH ŚWIĄT...
życzy klasa 6c... i cała społeczność szkolna.
NA TROPACH WIOSNY
Uczniowie klasy 6a na tropach wiosny...
MUZYCZNE POWITANIE WIOSNY
14 marca zaprosiłyśmy wszystkich uczniów do udziału w imprezie „Muzyczne powitanie wiosny”. Po radosnym i ciepłym powitaniu zgromadzeni na sali uczniowie uznali, że chcieliby aby w Polsce, wreszcie zrobiło się pogodnie i aby zawitała upragniona wiosna. O wyższości wiosny nad zimą przekonaliśmy się już w pierwszej zabawie – przeciąganiu liny między zwolennikami zimy a wiosny.
Po trzech turach zwycięzcą okazali się wielbiciele wiosny. Na scenie pojawiła się również grupa uczennic z młodszych klas w tańcu wprost z Kraju Kwitnącej Wiśni. Na zakończenie spotkania wszyscy zatańczyli pląs „Na zielonej łące”. Spotkanie przygotowały: Ilona Getler, Justyna Tomaszewska, Dorota Witkowicz, Ewa Krygier.
WARSZTATY W CASTORAMIE
Klasy 3b i 6c na warsztatach konstrukcyjnych w Castoramie.
KAROLINA W KARTUZACH...
Gratulujemy Karolinie z klasy 6a udziału w Wojewódzkim Konkursie Żywego Słowa w Kartuzach.
EKSPERYMENTY W "EKSPERYMENCIE"
Uczniowie klas 6a szkoły podstawowej i III B gimnazjum aktywnie poznawali tajniki życia i świata w "EKSPERYMENCIE" w Gdyni.
JESTEŚMY SAMODZIELNI - KOLOROWE KANAPKI.
Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej dzielnie przygotowują wiosenne kanapki...
JESTEŚMY SAMODZIELNI - SŁODKIE KIESZONKI.
Klasa II gimnazjum przygotowuje słodkie niespodzianki...
JESTEŚMY SAMODZIELNI - PIECZEMY.
Klasa 6a piecze babeczki...
KOLOROWE CZYTANIE
Kolorowe stroje, kolorowe konkursy i zabawy, kolorowe opowieści... W tygodniu kolorów mamy w szkole kolorowy zawrót głowy.
JEŚLI NIE CHCESZ BRZYDKO PACHNIEĆ -
MYJ SIĘ CZĘSTO, MYJ SIĘ ZAWSZE!
Rozstrzygnięcie profilaktycznego konkursu plastycznego.
PODSUMOWANIE PRAKTYK STUDENCKICH
Studenci Uniwersytetu Gdańskiego zachęcają uczniów do zimowych aktywności...
CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM...
W PAPUGARNI
Uczniowie klasy II i III c gimnazjum w czasie bardzo bliskiego spotkania
z papugami...
ZABAWA NOWOROCZNA
Dyskoteka noworoczna została przygotowana przez Dorotę Witkowicz, Iloną Getler, Annę Rycharską i Katarzynę Główczewską. Nowy rok powitaliśmy różnorodnymi zabawami z balonami, podczas których przygrywały nam największe przeboje 2016 roku. Dla dzieci i towarzyszących im rodziców został przygotowany słodki poczęstunek.
JASEŁKA 2016'
Tradycyjnie przed rozpoczęciem zimowej przerwy świątecznej wszyscy uczniowie
i pracownicy szkoły spotkali się na Jasełka...
... a później łamali się opłatkiem w swoich klasowych "rodzinach"...
PIERNIKOWE SZALEŃSTWA
ŚWIĄTECZNE PORZĄDKI NA CMENTARZU
Uczniowie klasy 6a przed Świętami Bożego Narodzenia zanieśli świąteczne ozdoby na groby żołnierzy...
BOŻONARODZENIOWE CZYTANIE W BIBLIOTECE
W grudniu w naszej szkole pojawiła się choinka ubrana w książkowe bombki. Codziennie otwieraliśmy jedną książkę, w której zapisany był tytuł oraz klasa uczestnicząca w danym dniu w świątecznym czytaniu. Adwentowe czytanie odbywało się w bibliotece na długich przerwach. Mali i starsi czytelnicy poznawali bożonarodzeniowe wiersze i opowiadania.
MIKOŁAJKOWE WARSZTATY KLASY 3a i 6c.
MIKOŁAJKI
5 grudnia dzięki hojności przyjaciół szkoły - przedstawicieli Lions Club Gedania Gdańsk - uczniów odwiedził długo oczekiwany gość... Mikołaj! Dziękujemy!
W BIBLIOTECE
Mikołajkowe zajęcia klasy 6a w Bibliotece Oliwskiej...
KLASOWE URODZINY
Patryk zaprosił swoje koleżanki z klasy do restauracji by świętować swoje urodziny.
ANDRZEJKI
Andrzejkowe wróżby, przepowiednie i tańce...
LEKCJA W GALERII
Klasa 6a i IIIB gimnazjum wykonywała linoryty w artystycnej atmosferze galerii sztuki "Blik" .
URODZINY KUBUSIA PUCHATKA
W tym roku Kubuś Puchatek świętował swoje 90 - te urodziny. Z tej okazji uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej spotkali się na przyjęciu urodzinowym u misia. Patrząc na jubilata nikt nie przypuszczał, że osiągnął on taki stateczny wiek.
Urodziny się odbyły a biblioteka szkolna przez cały tydzień zapraszała na "Misiowe czytanie".
MAKATONOWE SPOTKANIE Z JESIENIĄ
W listopadzie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Makatonowe Piosenki pod tytułem „Co wiemy o jesieni?”. Uczniowie zagrali w jesienne memo, dobierali w pary liście o tym samym kształcie i kolorze, zatańczyli ze wstążkami gimnastycznymi doskonale naśladując wirowanie jesiennego wiatru. Makatonowa piosenka, którą poznali, pokazali i zaśpiewali to „Spadające liście” ze zbioru „Piosenki pokazywanki”. Spotkanie przygotowały Ilona Getler i Justyna Tomaszewska.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Już po raz siódmy obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień postaci z bajek”. W tym roku zawitał do nas gość niezwykły – wróżka z księżycowego zamku. Do zabawy
z dziećmi zaprosiła również wróżki z innych baśni – „Kopciuszek”, „Pinokio”, „Niezwykłe przygody wróżek” oraz „Śpiąca królewna”. Podczas spotkania uczniowie naśladowali ciężkie prace, które wykonywał w domu macochy biedny Kopciuszek oraz wybierali strój odpowiedni na bal u królewicza. Szukali zaginionego Pinokio, sprawdzali, czy wszystko, co mówił było prawdą.
Z Dzwoneczkiem zgadywali, jakie listki strącił z drzewa psotny wietrzyk,
a z Mgiełką stworzyli wspaniały, łąkowy chór. Ale największą radość sprawiło uczniom spotkanie z królewną, która na ich oczach ukłuła się w paluszek różą
i zasnęła. Po nieudanych próbach obudzenia pięknej panny głośną muzyką wreszcie zjawił się ktoś, kto zakończył jej sen słodkim pocałunkiem. Organizatorkami spotkania były panie: Ilona Getler, Justyna Tomaszewska oraz Dorota Witkowicz.
ZAJĘCIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO
Jesteśmy samodzielni i lubimy gotować...
LISTOPADOWE PORZĄDKI
Klasa 6a uporządkowała groby żołnierskie na Cmentarzu w Oliwie.
SZKOLNE OBCHODY MIESIĄCA
KOMUNIKACJI ALTERNATYWNEJ I WSPOMAGAJĄCEJ
7 października, w ramach Obchodów Miesiąca Komunikacji Alternatywnej
i Wspomagającej, uczniowie Szkoły Podstawowej spotkali się z Panią Jesienią. Uczestnicy poprzez gry i zabawy uczyli się gestów i symboli.
Wspólnie z nauczycielami czytali książeczki z symbolami PCS.
SZKOLNE OBCHODY MIESIĄCA
KOMUNIKACJI ALTERNATYWNEJ I WSPOMAGAJĄCEJ
5 października odbyły się Szkolne Obchody Miesiąca Komunikacji Alternatywnej
i Wspomagającej dla uczniów gimnazjum i klas szóstych pod hasłem „Podróże małe i duże”. Młodzież odpowiadała na pytania, rozwiązywała zagadki i dobrze się bawiła.
AKTYWNYM BYĆ
- RADOŚNIE I ZDROWO ŻYĆ.
10 listopada 2016 roku w ramach Projektu Profilaktycznego „Aktywnym być, radośnie i zdrowo żyć” odbyło się spotkanie z młodym sportowcem - Weroniką Błażek - wychowanką Gdańskiego Klubu Sportowego MMKS Gdańsk, która zachęcała uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz uprawiania lekkoatletyki w myśl zasady Fair Play. Weronika zaprezentowała swoje sukcesy sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej. Na zakończenie spotkania przeprowadziła rozgrzewkę z uczniami - uczestnikami projektu.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Przedstawienie z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości.
BAŚŃ JEST DOBRA NA WSZYSTKO
4 i 7 listopada odbyły się spotkania gimnazjalistów z okazji „Dnia postaci z bajek”. Uczniowie poprzez wspólną zabawę utrwalali wiadomości o baśniach jako gatunku literackim, przypominali sobie bohaterów wybranych utworów oraz ich niezwykle przygody. Rozwiązywali zagadki i rebusy, rozpoznawali utwory muzyczne z popularnych filmów oraz brali udział w baśniowo - sportowych konkurencjach. Organizatorkami spotkań były Ilona Getler oraz Justyna Tomaszewska.
PAŹDZIERNIKOWY KONKURS
Rozwiązanie konkursu na rodzinne wykonanie różańca...
PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH W "ŻAKU"
Jesteśmy z Gdańska. Popatrzcie...
W TEATRZE
Uczniowie klasy 6a zwiedzają kulisy Teatru Wybrzeże...
"ŻYWE LEKCJE" W MIEJSKIM OGRODZIE ZOOLOGICZNYM
Które zwierzęta są ssakami? Swoją wiedzę o zwierzętach sprawdzali uczniowie klasy 6a i IIIB pod okiem eksperta z ZOO...
NA ZAJĘCIACH W TERENIE
Zajęcia terenowe z cyklu "Jak jesień zmienia Park Oliwski".
W OLIWSKIEJ BIBLIOTECE
Klasa 6a na zajęciach artystyczno - czytelniczych.
ZDOBYWAMY KRZYŻACKĄ TWIERDZĘ
Uczniowie klasy 6a i IIIB na wycieczce w historycznym Malborku. Nawet nieprzyjazna aura nie zniechęciła naszych młodych podróżników. Dzielnie poznawali tajemnice krzyżackiej twierdzy.
JESTEM CZYTELNIKIEM
W dniu głośnego czytania uczniowie klasy 2 zostali pasowani na CZYTELNIKÓW szkolnej biblioteki.
"ŻYWE LEKCJE" W MIEJSKIM OGRODZIE ZOOLOGICZNYM
Co w trawie piszczy?...próbowali dowiedzieć się uczniowie klasy 6a i IIIB.
MAKATONOWE POŻEGNANIE LATA
We wrześniu nowa grupa uczniów rozpoczęła poznawanie makatonowych piosenek. Podczas pierwszego spotkania pożegnali lato. Poprzez gry i zabawy utrwalili wiadomości o tej porze roku, powspominali wakacje, a na koniec zaśpiewali i pokazali piosenkę "Lato, lato, lato". Spotkanie prowadziły Ilona Getler i Justyna Tomaszewska.
ZAJĘCIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO
Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w zajęcia praktycznych. Tym razem dzieci wybrały się do sklepu, zrobiły zakupy na sałatkę owocową i przygotowały dla siebie smaczne II śniadanie.
ZDROWO - NA SPORTOWO.
Sportowe zmagania z Fundacją Sport na Zdrowie na sopockiej plaży.
ZAJĘCIA TERENOWE Z CYKLU
"JAK JESIEŃ ZMIENIA PARK?"
We wrześniu gimnazjaliści fotografowali Park Oliwski w celu uwiecznienia zmian zachodzących jesienią w przyrodzie. Uczniowie wybrali kilka miejsc w parku, które będą uwieczniali na zdjęciach w kolejnych miesiącach. Po spacerze bardzo smakowały wszystkim lody.
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W ZOO
Klasa 6c i IIIC gimnazjum na lekcji pt. "Bioróżnorodność" w Ogrodzie Zoologicznym. Uczniowie mogli poznać gatunki motyli występujące
w okolicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
TRAMWAJ WODNY
Uczniowie klasy II gimnazjum udali się w podróż tramwajem wodnym
z Żabiego Kruku do Nadbrzeża Z Zbożowego w Nowym Porcie.
UCZNIOWIE KLASY 6C W SZYMBARKU
We wrześniu klasa 6c udała się na 3-dniową wycieczkę klasowo - rodzinną. Uczniowie poznawali Kaszuby. Zwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu
w Szymbarku, uczestniczyli w opiece nad zwierzętami - kozami, owcami oraz zwierzętami leśnymi. Zadbali również o swoją kondycję i uczyli się pływać na basenie w Golubiu. Po takim wyjeździe ciężko było wracać do szkoły.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
1 września uroczyście powitaliśmy kolejny rok szkolny. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i wielu sukcesów w czasie szkolnych zmagań.
AKCJA LATO 2016'
"WAKACJE W SZKOLE" to czas spędzony na dobrej zabawie na świeżym powietrzu i nauce nowych umiejętności. Było wesoło, było kolorowo i dużo się działo...