Szkoła Podstawowa nr 37
im. Szarych Szeregów

80 - 320 Gdańsk, ul. Piastowska 35/37
tel. 58 558-31-13
e-mail:sek27@wp.pl

Widzieć w dziecku człowieka, uczyć, pomagać, wspierać...

Rok szkolny 2015/16
AKCJA LATO
"WAKACJE W SZKOLE" to czas spędzony na dobrej zabawie na świeżym powietrzu i nauce nowych umiejętności. Było wesoło, było kolorowo i dużo się działo...
ABSOLWENCI GIMNAZJUM 2016'
Wszystkim Absolwentom życzymy powodzenia w odkrywaniu nowych dróg dorosłego życia.
Do zobaczenia!
DZIEŃ DZIECKA
1 czerwca był jak co roku w naszej szkole dniem wyjątkowym. Oprócz występów
i słodkich niespodzianek nie zabrakło też dobrej zabawy. Wszystko to dzięki wieloletnim sponsorom szkoły - LIONS CLUB GEDANIA GDAŃSK. Dziękujemy!
FESTYN "TRZYMAJ FORMĘ"
30 maja studenci Uniwersytetu Gdańskiego przygotowali owocowo - sportowe przygody dla naszych uczniów...
ZAJĘCIA W TERENIE
Klasa I i III b gimnazjum na zajęciach w terenie przy zbiorniku retencyjnym przy ulicy Orłowskiej...
TEATRALIA 2016' W KOŚCIERZYNIE
13 maja uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum reprezentowali naszą szkołę na Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym "TEATRALIA 2016" w Kościerzynie.
Na deskach prawdziwego teatru "wystawili" przedstawienie pt. "Śnieżka". Gratulujemy małym aktorom!
SPACER PO OLIWIE...
Klasa I i IIIc gimnazjum odkrywa tajemnice egzotycznej przyrody w Gdańsku...
ZWIEDZAMY GDAŃSK...
Klasa 6 szkoły podstawowej i I gimnazjum na tropach znanych Gdańszczanek ...
STUDIO TERE FERE KU KU
6 maja uczniowie mogli zobaczyć w szkole spektakl oparty na wierszach Jana Brzechwy w wykonaniu Beaty Andraszewicz.
"MAKATONOWE" PIOSENKI - NA WIEJSKIM PODWÓRKU
25 kwietnia 2016 roku klasy 6 i 3b spotkały się na kolejnych zajęciach z cyklu „Makatonowe piosenki”. Tym razem bohaterami spotkania były zwierzęta zamieszkujące wiejskie podwórka. Uczniowie nie tylko nauczyli się gestów systemu Makaton oznaczających wybrane zwierzęta hodowlane, ale także rozwiązywali zagadki, rozpoznawali głosy zwierząt oraz je naśladowali. Spotkanie przygotowały Justyna Tomaszewska i Ilona Getler.
ZAJĘCIA TERENOWE NAD MORZEM
Klasa I i IIIb gimnazjum na sportowych zajęciach terenowych w nowym parku przy Ergo Hestii.
TYDZIEŃ KOLORÓW
W dniach 04-08.04.2016 odbył się kolejny, szósty, Tydzień Kolorów. Tym razem bawiliśmy się pod hasłem „Kolory na każdą pogodę”. Codziennej zabawie towarzyszyły różnorodne zajęcia przygotowane przez chętnych nauczycieli – wspólne kolorowe: czytanie, ćwiczenia fizyczne, malowanie, śpiewanie, zabawy matematyczne i komputerowe. Klasy, w wyznaczonych grupach, wykonywały także duże, barwne prace plastyczne związane z elementami pogody, które ozdobiły szkolny korytarz.
PONIEDZIAŁEK - KOLOR ŻÓŁTY I SŁOŃCE
WTOREK - KOLOR BIAŁY I ŚNIEG
ŚRODA - KOLOR NIEBIESKI I DESZCZ
CZWARTEK - KOLOR SZARY I WIATR
PIĄTEK - WIELOBARWNA TĘCZA
Podsumowanie Tygodnia Kolorów odbyło się w poniedziałek, 11 kwietnia. Uczniowie, przed wręczeniem im dyplomów i słodkości, musieli wykazać się wiedzą na temat kolorów i pogody: odgadywali, która z zaprezentowanych rzeczy na ekranie jest w rzeczywistości żółta, „karmili” śnieżkami wesołego bałwana, ćwiczyli sprawne wkładanie na siebie płaszczy przeciwdeszczowych, tworzyli barwną tęcze z chustek oraz zaprezentowali układ taneczny ze wstążkami.
Tydzień Kolorów przygotowały i przeprowadziły: Ilona Getler, Justyna Tomaszewska, Ewa Krygier, Katarzyna Główczewska.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
18 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia. Celem spotkania było promowanie zdrowego stylu życia. Po tej lekcji, wszyscy w naszej szkole wiedzą, jak ważny jest ruch, racjonalne odżywianie, higiena, odpoczynek i zagospodarowanie czasu wolnego. Wiedzą kiedy i do kogo należy zwrócić się o pomoc. Na zdjęciu laureaci posiadający szeroką wiedzę o zdrowiu.
"MAKATONOWE" PIOSENKI
14 marca 2016 roku odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Makatonowe piosenki”. Uczniowie klasy 6 oraz 3b spotkali się, aby wspólnie nauczyć się gestów związanych z wiosną i wiosenną pogodą. Podczas lekcji, oprócz śpiewania i pokazywania, uczestnicy wykonywali różnorodne ćwiczenia nawiązujące do tematyki zajęć z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Spotkanie przygotowały Ilona Getler i Justyna Tomaszewska.
NA TROPACH WIOSNY
Klasy I i IIIB gimnazjum wyruszyły na poszukiwania wiosny w parku na Żabiance. Uczniowie nazywali drzewa rosnące w parku oraz ptaki, które można w nim spotkać, zgodnie z informacją na umieszczonych w parku tablicach. Wskazywali oznaki wiosny: pąki na drzewach, kiełkowanie trawy, pierwsze wiosenne kwiaty. Zapoznali się z pojęciem pomnik przyrody.
W KRĘGIELNI...
Uczniowie klasy IIIC oraz uczestnicy koła sportowego rywalizowali ze sobą na kręglach. Zabawa była przednia.
WOJEWÓDZKI KONKURS ŻYWEGO SŁOWA W KARTUZACH
17 marca uczennica klasy 5a Karolina zdobyła trzecie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Żywego Słowa w Kartuzach pod hasłem "To właśnie mi w duszy gra..."
MORSKIE OPOWIEŚCI
Uczniowie klas drugiej i trzeciej szkoły podstawowej w przedstawieniu
pt. "Morskie opowieści"...
KLASA I i III W POSZUKIWANIU WIOSNY
W pierwszych ciepłych dniach marca wyruszyliśmy na spacer na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Znaleźliśmy kwitnące kwiaty w ogródkach. Wykorzystaliśmy też chwilę czasu na wzmocnienie naszych mięśni na siłowni
na świeżym powietrzu.
MALI BADACZE W EDUPARKU
Na warsztatach EduMini Badacz (EduParku Gdańsk)zastanawialiśmy się, jak zmienia się przyroda wraz ze zmianą pór roku oraz jakie zjawiska pogodowe towarzyszą każdej z nich. Wywołaliśmy ulewę z piankowej chmurki, tęczę zamknęliśmy w probówkach, a także dokonaliśmy czegoś niezwykłego - wytworzyliśmy ciepło i zimno w burzliwych reakcjach chemicznych.
W BIBLIOTECE W OLIWIE
NA TROPACH ZIMY...
Zima, zima, zima... na szkolnym boisku.
WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD JASEŁEK W SOPOCIE
Tradycyjnie jak co roku w styczniu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje przedstawienie Jasełka na Wojewódzkim Przeglądzie Jasełek w Sopocie. Wszystkim młodym aktorom GRATULUJEMY udanego występu!
ZABAWA NOWOROCZNA
Uczniowie gimnazjum w czasie zabawy mogli zapoznać się z tradycją zabaw noworocznych i karnawałowych w wybranych krajach europejskich oraz przypomnieć sobie ich położenie na mapie, nazwy stolic, osiągnięcia i muzykę.
PRZEDSTAWIENIE JASEŁKA
22 grudnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali Jasełka. Przedstawienie zakończyło się wspólnym kolędowaniem
i przybyciem Mikołaja z pięknymi prezentami, za które bardzo dziękujemy sponsorowi firmie INPRO.
WARSZTATY MIKOŁAJKOWE
Klasa I i III c na warsztatach mikołajkowych w EDU Parku w Gdańsku. Czy Mikołaj posługuje się magią?
W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM
Klasa 5a sprawdzała jak w dawnych czasach ludzie dbali o czystość i higienę...
MAKATONOWE PIOSENKI
16 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Makatonowe piosenki”. Tematem były święta Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonali szereg zadań logopedycznych nawiązujących do zimy i świąt. Na koniec nauczyli się gestów do nowej piosenki zatytułowanej „Choinka”.
MIKOŁAJKI
4 grudnia dzięki hojności LIONS CLUB GEDANIA w Gdańsku, naszych uczniów odwiedził prawdziwy Mikołaj. Przybył do naszej szkoły, aby obdarować wszystkich słodkimi podarunkami i opowiedzieć swoją historię. Jego opowieści towarzyszyły łzy wzruszenia i łzy radości oraz szczere przyrzeczenia poprawy. Dziękujemy przedstawicielom LIONS CLUB GEDANIA w Gdańsku za piękne mikołajkowe spotkanie.
KOLOROWE OPOWIEŚCI
2 grudnia odbyło się kolejne spotkanie plastyczne z cyklu „Kolorowe opowieści”. Tematem przewodnim były święta Bożego Narodzenia. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze świąteczne tradycje, zaśpiewali wspólnie piosenkę o siedmiu reniferach a następnie wykonali pracę plastyczną, czyli stworzyli pokaźne stadko tych przemiłych zwierzaków.
NA POLICJI
Uczniowie klasy 5a szkoły podstawowej spotkali się z panem policjantem i z bliska mogli obserwować jego pracę...
JESIENNE KOMPOZYCJE
Zobaczcie jakie wspaniałe kompozycje powstały na jesiennym spotkaniu
w bibliotece. Kolorowe, smaczne i zdrowe. I całe do schrupania...
ANDRZEJKI
Andrzeju, Andrzeju,
Prosimy dziś Ciebie,
Pozwól nam zobaczyć
Co pisane nam na niebie!
Spotkanie czarodziejek i czarodziei z klas piątych i szóstej szkoły podstawowej...
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci
i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" Tego dnia uczniowie szkoły podstawowej spotkali się, by wspólnie rozwiązywać misiowe zagadki i łamigłówki. STO LAT MISIU!
W BIBLIOTECE...
25 listopada uczniowie klasy I gimnazjum po raz trzeci zaprezentowali się na scenie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Manhattan”. Tym razem wraz z panią Justyną Tomaszewską i Iloną Getler przygotowali program artystyczny
o tematyce jesiennej. Najmłodsi czytelnicy biblioteki oraz ich rodzice
i opiekunowie obejrzeli teatrzyk do piosenki „Zoo”, rozpoznawali cienie zwierząt oraz wysłuchali piosenki „Idzie jesień” z wykorzystaniem gestów systemu Makaton.
11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada tuż przed Świętem Niepodległości w szkole odbyła się uroczystość
o charakterze patriotycznym. Oliwskie Koło Żołnierzy Armii Krajowej przekazało szkole swój sztandar.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
5 listopada 2015 roku już po raz szósty w naszej szkole był obchodzony „Dzień postaci z bajek”. Tym razem bawiono się z bohaterami bajek rodziców naszych uczniów – Reksiem, Bolkiem i Lolkiem, Krecikiem, Rumcajsem oraz Wilkiem
i Zającem. Panie Ilona Getler, Justyna Tomaszewska oraz Dorota Witkowicz przygotowały zagadki, zadania, piosenki związane z treścią wymienionych bajek. Na koniec chętni uczniowie wraz z wybranymi przez siebie nauczycielami wzięli udział w quizie muzycznym „Jaka to melodia?”.
KOLOROWE OPOWIEŚCI
W czasie spotkań plastycznych z cyklu „Kolorowe opowieści”: „Kolorowe lato”, „Kolory jesieni” oraz „Listopad nie musi być smutny” uczniowie wraz z panią Kasią
i panią Iloną utrwalali znajomość kolorów. Podczas ostatnich zajęć wykonali piękne prace związane z listopadową aurą inspirowane piosenką „Rysujemy pogodę” udowadniając, że listopad naprawdę nie musi być szary i smutny.
MAKATONOWE PIOSENKI
16 października panie Ilona Getler i Justyna Tomaszewska zaprosiły klasę 3b oraz klasę 6 na wspólne zajęcia zatytułowane „Makatonowe piosenki”. Planowany
na cały rok cykl zajęć rozpoczęło spotkanie o tematyce jesiennej. Uczniowie utrwalali charakterystyczne cechy jesieni, omawiali pogodę, wzięli udział w tańcu ze wstążkami imitującymi jesienny wiatr, dobierali w pary kolorowe listki,
a na koniec nauczyli się gestów i słów piosenki „Idzie jesień”, którą następnie brawurowo wspólnie wykonali.
14 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października uczniowie barwnie i wesoło uczcili święto edukacji...
PASOWANIE NA UCZNIA
ŚLUBOWANIE GIMNAZJALISTÓW
29 października uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum zostali uroczyście przyjęci w poczet społeczności szkolnej.
DZIEŃ KOMUNIKACJI ALTERNATYWNEJ
Październik jest miesiącem poświęconym alternatywnym metodą komunikacji.
My również prezentowaliśmy i uczyliśmy się od siebie różnych sposobów porozumiewania się.
NA LOTNISKU
Pomorska Kolej Metropolitalna od kilku lat budzi zainteresowanie wśród mieszkańców Gdańska. Kiedy ruszyła nasi uczniowie postanowili sprawdzić jak działa i wybrali się w podróż na lotnisko.
JAKIE SKARBY KRYJĄ SIĘ W ...
Klasa pierwsza i trzecia gimnazjum po raz kolejny wybrała się w teren na poszukiwanie skarbów. Uczniowie mieli do pokonania wiele przeszkód ale
mimo trudności napotkanych na drodze, szczęśliwie dotarli do celu.
KULISY TEATRU WYBRZEŻE
Teatr Wybrzeże odsłaniał swoje kulisy przed uczniami klasy piątej...
DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA
Tańcem i dobrą zabawą uczciliśmy w szkole święto naszych kolegów. Humor dopisywał, a we wspólnym świętowaniu towarzyszyli nam nasi absolwenci...
JESIENNE SZKOLNE ZAWODY SPORTOWE
"W zdrowym ciele, zdrowy duch..." - promujemy aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Uczniowie gimnazjum stanęli do sportowej rywalizacji gotowi do walki
o medale...
WRZEŚNIOWA OLIWA
Z wizytą w Oliwskim ZOO i Oliwskim Parku...
SPRZĄTANIE ŚWIATA
W naszej szkole odbył się apel dotyczący akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Ta akcja ma na celu pokazanie ludziom jak ważne jest dbanie o środowisko. Uczniowie udowadniali jak wiele szkód wyrządza naszej planecie śmiecenie. Dzięki ich staraniom w szkole urosły piękne, zielone drzewa.
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów jak każdego roku, przypominaliśmy wraz z przedstawicielem policji, zasady ruchu drogowego obowiązujące pieszych uczestników drogi. Wszyscy egzamin na przejściu dla pieszych zdali celująco!
SPORTOWCY I AKTORZY DLA DZIECI
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu na spoockiej plaży, mającym na celu promowanie integracji w sporcie i wypoczynku. Wszyscy dobrze się bawili pod okiem polskich sportowców i aktorów trójmiejskich teatrów.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
1 września wypoczęci i w dobrych nastrojach spotkaliśmy się by rozpocząć kolejny rok nauki. Witamy serdecznie wszystkich uczniów, ich rodziców
i opiekunów i zapraszamy do wspólnej pracy.